Julio Salinas

Julio Salinas
Të dhënat personale
Emri i plotëJulio Salinas
Data e lindjes (1962-09-11) 11 Shtator, 1962 (56 vjeç)
Vendi i lindjesBilbao, Spanja
PozicioniSulmues
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
1982-1986Athletic Bilbao
1986-1988Atlético Madrid
1988-1994Barcelona
1994-1995Deportivo La Coruña
1995-1996Sporting Gijón
1997-1998Yokohama Marinos
1998-2000Deportivo Alavés
Ekipi kombëtar
1986–1996Flag of Spain.svg Spanja56(22)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase .
† Ndeshje (Gola).

Julio Salinas (lindur më 11 Shtator 1962) është një ish-futbollist spanjoll.

Kombëtarja

Për reprezentacionin spanjoll ka luajtur 56 ndeshje.

Other Languages
български: Хулио Салинас
čeština: Julio Salinas
Cymraeg: Julio Salinas
Deutsch: Julio Salinas
English: Julio Salinas
español: Julio Salinas
euskara: Julio Salinas
français: Julio Salinas
Bahasa Indonesia: Julio Salinas
íslenska: Julio Salinas
italiano: Julio Salinas
lietuvių: Julio Salinas
Malagasy: Julio Salinas
Bahasa Melayu: Julio Salinas
Nederlands: Julio Salinas
norsk nynorsk: Julio Salinas
português: Julio Salinas
română: Julio Salinas
srpskohrvatski / српскохрватски: Julio Salinas
Simple English: Julio Salinas
slovenščina: Julio Salinas
српски / srpski: Хулио Салинас
svenska: Julio Salinas
Tagalog: Julio Salinas
Türkçe: Julio Salinas
українська: Хуліо Салінас
Tiếng Việt: Julio Salinas