John Marshall
English: John Marshall

John Marshall by Henry Inman, 1832.jpg

John Marshall (i lindur më 24 shtator 1775 dhe ka vdekur më 6 korrik 1835) ishte një jurist amerikan dhe burrë shteti që formoj kushtetutën e vendit dhe bëri Gjykatën e lartë.

Other Languages
العربية: جون مارشال
български: Джон Маршал
Deutsch: John Marshall
English: John Marshall
español: John Marshall
עברית: ג'ון מרשל
Bahasa Indonesia: John Marshall
italiano: John Marshall
한국어: 존 마셜
Bahasa Melayu: John Marshall
português: John Marshall
русский: Маршалл, Джон
Simple English: John Marshall
slovenčina: John Marshall
slovenščina: John Marshall
svenska: John Marshall
татарча/tatarça: Җон Маршалл
українська: Джон Маршалл
Winaray: John Marshall