John Malkovich

John Malkovich
JohnMalkovich2005Locarno.jpg
John Malkovich , gusht 2005
Informacione personale
Ditëlindja9 dhjetor 1953
VendlindjaChristopher ,Illinois, U.S.
Bashkëshort(ja)Glenne Headly (1982-1988)
Nicoletta Peyran (1989-present)
Kombësiaamerikan


John Gavin Malkovich (lindur 9 dhjetor, 1953) është një aktor amerikan , prodhuesi filmi dhe regjizor filmi.

Gjatë 25 viteve të fundit, Malkovich u shfaqën në më shumë se 70 filma. Filmet e tij përfshijnë : Death of a Salesman,Dangerous Liaisons, In the Line of Fire, Con Air, The Man in the Iron Mask, Of Mice And Men, Rounders, Changeling, Eragon, Being John Malkovich, dhe Burn After Reading.

Other Languages
Afrikaans: John Malkovich
asturianu: John Malkovich
български: Джон Малкович
čeština: John Malkovich
Ελληνικά: Τζον Μάλκοβιτς
Esperanto: John Malkovich
español: John Malkovich
français: John Malkovich
hrvatski: John Malkovich
հայերեն: Ջոն Մալկովիչ
Bahasa Indonesia: John Malkovich
italiano: John Malkovich
한국어: 존 말코비치
Lëtzebuergesch: John Malkovich
Malagasy: John Malkovich
македонски: Џон Малковиќ
Nederlands: John Malkovich
português: John Malkovich
română: John Malkovich
srpskohrvatski / српскохрватски: John Malkovich
Simple English: John Malkovich
slovenčina: John Malkovich
slovenščina: John Malkovich
српски / srpski: Џон Малкович
Türkçe: John Malkovich
українська: Джон Малкович
Tiếng Việt: John Malkovich
მარგალური: ჯონ მალკოვიჩი