Jennifer Lopez

Jennifer Lopez (2004)

Jennifer Lynn Lopez lindi më 24 Korrik 1969 New York. Është një aktore, këngëtare, producente, kërcimtare , dhe stiliste mode amerikane. Ajo është një nga njerëzit më të pasur në Hollywood që vjen nga Amerika Latine sipas Forbes, dhe sipas revistës People "100 njerëzit me influencë".

Eshte femije e prinderve Porto-Rikan, Guadalupe Rodriguez, nje edukatore femijesh, dhe David Lopez, nje specialist kompjuterash.

Martesa e saj e pare eshte me Ojani Noa ne 22 shkurt 1997, ajo e njohi ate kur ai punonte si kamarier ne nje restorant. Por ata u ndane ne janar te 1998.

Me vone ajo pati nje lidhje prej 2 vjet e gjysem me hip-hop nga mongolia Sean Combs. Martesa e dyte per Jennifer ishte me kercimtarin e saj Cris Judd, i cili merr pjese ne videoklipin "Love don't cost a thing". Martohen ne 29 shator 2001, dhe ndahen ne janar te 2003.

Me pas njihet me aktorin Ben Affleck, me te cilin kishhte nje marredhenie serioze. Ai ne nentor 2002 i dhuron nje unaze e cila kushtonte 1,2 milion $. Dhe keshtu planifikojne te bejne dasmen e tyre ne 14 shator 2003, ne Santa Barbara, Kalifornia. Por ajo deshtoi. Ata luajten bashke ne dy filma: "Gigli" 2003 dhe "Jersey Girl" 2004.

Direkte mbas ndarjes, njihet dhe njehere me Marc Anthony, qe e njihte dhe me perpara se martesat e saj, dhe martohet ne 5 qershor 2004. Dhe ne 22 shkurt 2008 lindin binjaket e tyre. Jennifer Lopez u nda nga Marc Anthony me 15 korrik 2011.[1]

Other Languages
Afrikaans: Jennifer Lopez
aragonés: Jennifer Lopez
العربية: جينيفر لوبيز
asturianu: Jennifer Lopez
azərbaycanca: Cennifer Lopez
تۆرکجه: جنیفر لوپز
žemaitėška: Dženėfer Luopez
беларуская: Джэніфер Лопес
български: Дженифър Лопес
čeština: Jennifer Lopez
kaszëbsczi: Jennifer Lopez
Ελληνικά: Τζένιφερ Λόπεζ
Esperanto: Jennifer Lopez
español: Jennifer Lopez
français: Jennifer Lopez
hrvatski: Jennifer Lopez
Kreyòl ayisyen: Jennifer Lopez
Bahasa Indonesia: Jennifer Lopez
íslenska: Jennifer Lopez
italiano: Jennifer Lopez
ᐃᓄᒃᑎᑐᑦ/inuktitut: ᔨᓐᓂᐱᕐ ᓗᐱᔅ
Basa Jawa: Jennifer Lopez
Lëtzebuergesch: Jennifer Lopez
lietuvių: Jennifer Lopez
Malagasy: Jennifer Lopez
македонски: Џенифер Лопез
Bahasa Melayu: Jennifer Lopez
မြန်မာဘာသာ: ဂျနီဖာ လိုပက်ဇ်
مازِرونی: جنیفر لوپز
Nederlands: Jennifer Lopez
português: Jennifer Lopez
română: Jennifer López
srpskohrvatski / српскохрватски: Jennifer Lopez
Simple English: Jennifer Lopez
slovenčina: Jennifer Lopezová
slovenščina: Jennifer Lopez
Soomaaliga: Jennifer Lopez
српски / srpski: Џенифер Лопез
Basa Sunda: Jénnifer Lopéz
Kiswahili: Jennifer Lopez
Türkmençe: Jennifer Lopez
Türkçe: Jennifer Lopez
українська: Дженніфер Лопес
oʻzbekcha/ўзбекча: Jennifer Lopez
Tiếng Việt: Jennifer Lopez
მარგალური: ჯენიფერ ლოპესი
Yorùbá: Jennifer Lopez
Bân-lâm-gú: Jennifer Lopez