Hasvik

Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Hasvik (kthjellim).


Hasvik
—   komunë  —
stema_figura
Administrimi
Shteti Norvegjia  Norvegjia
Rajoni Nord-Norge
Qarku Finnmark
Kryeqëndra Breivikbotn
Gjuha zyrtare Norvegjisht Bokmål
Kryekomunari Geir Adelsten Iversen ( Sp)
Statistika dhe Territori
Koordinatat 70°35′V 22°25′L / 70°35′V 22°25′L / Hasvik)
Sipërfaqja 556 km2
Popullsia 1.095 banorë 2004
Dendësia 1,97 banorë/km2
Informacione të tjera
Etnohoronimi Hasvikværing
Zona Kohore UTC+1
Kodi statistikor 1534
Breivikbotn is located in Norvegjia
Breivikbotn
Breivikbotn
Hasvik – harta_foto
www.hasvik.kommune.no

Hasvik është një komunëqarkun Finnmark, Norvegji. Komuna ka një sipërfaqe 556 km² dhe popullsi 1095 banorë [1].

Demografia

Popullsia e komunës

Në grafik paraqitet popullsia e komunës duke nisur nga viti 1950. [2]

Other Languages
العربية: هاسفيك
Boarisch: Hasvik
বিষ্ণুপ্রিয়া মণিপুরী: হাসভিক
català: Hasvik
dansk: Hasvik
Deutsch: Hasvik
English: Hasvik
español: Hasvik
euskara: Hasvik
suomi: Hasvik
français: Hasvik
Հայերեն: Հասվիկ
italiano: Hasvik
日本語: ハスヴィク
Basa Jawa: Hasvik
Latina: Hasvik
Limburgs: Hasvik
Bahasa Melayu: Hasvik
Plattdüütsch: Kommun Hasvik
Nederlands: Hasvik
norsk nynorsk: Hasvik kommune
norsk: Hasvik
polski: Hasvik
português: Hasvik
română: Hasvik
русский: Хасвик
davvisámegiella: Ákŋoluokta
slovenščina: Hasvik
українська: Гасвік
Tiếng Việt: Hasvik
Winaray: Hasvik
中文: 哈什維克
Bân-lâm-gú: Hasvik