Guadalix de la Sierra

Guadalix de la Sierra
Komunë
Vendndodhja
Guadalix de la Sierra is located in Spanjë
Guadalix de la Sierra
Guadalix de la Sierra

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Madridit
ProvincaCuenca Alta del Manzanares
Qarku
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja61 km2
Lartësia832 m (m.n.d.)
Popullsia6057 banorë
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal28794

Guadalix de la Sierra është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun , të provincës Cuenca Alta del Manzanares, në Madrid. Guadalix de la Sierra ka 6057 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 61 km2.

Referencat

Other Languages