Granollers

Granollers
Komunë
noform
Granollers Town Hall
Stema_figura
Vendndodhja
Granollers is located in Spanjë
Granollers
Granollers

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Katalonia
ProvincaBarcelona
QarkuVallès Oriental
Kryetari i BashkisëJosep Mayoral i Antigas
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja14.89 km2
Lartësia145 m (m.n.d.)
Popullsia60658 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitGranollerí, granollerina
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal08401-08403
Faqja Zyrtare www.granollers.cat

Granollers është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vallès Oriental, të provincës Barcelona, në Katalonia. Granollers ka 60658 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 14.89 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Granollers
العربية: جرانوليريس
asturianu: Granollers
تۆرکجه: قرانیرس
català: Granollers
čeština: Granollers
Deutsch: Granollers
Ελληνικά: Γκρανολιές
English: Granollers
Esperanto: Granollers
español: Granollers
euskara: Granollers
فارسی: گرانیرس
français: Granollers
galego: Granollers
magyar: Granollers
italiano: Granollers
қазақша: Гранольерс
Latina: Granollers
Bahasa Melayu: Granollers
Nederlands: Granollers
norsk nynorsk: Granollers
norsk: Granollers
occitan: Granollers
polski: Granollers
português: Granollers
română: Granollers
русский: Гранольерс
Scots: Granollers
srpskohrvatski / српскохрватски: Granollers
српски / srpski: Гранољерс
svenska: Granollers
Türkçe: Granollers
reo tahiti: Granollers
українська: Ґранульєс
oʻzbekcha/ўзбекча: Granollers
Winaray: Granollers