Genovés, Valencia

Genovés, Valencia
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Genovés, Valencia is located in Spanjë
Genovés, Valencia
Genovés, Valencia

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuCostera
Kryetari i BashkisëEmilio Llopis Oltra
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja15.2 km2
Lartësia120 m (m.n.d.)
Popullsia2816 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitGenovesino/a
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46894
Koordinatat38° 59′ 20″ Veri

0° 28′ 13″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.genoves.es


Genovés, Valencia është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Costera, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Genovés, Valencia ka 2816 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 15.2 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Genovés
asturianu: Genovés
català: El Genovés
español: Genovés
euskara: Genovés
français: El Genovés
հայերեն: Խենովես
italiano: Genovés
Bahasa Melayu: Genovés, Valencia
Nederlands: Genovés
occitan: Genovés
polski: El Genovés
português: Genovés
русский: Хеновес
українська: Дженовес
Winaray: Genovés
中文: 赫诺韦斯
Bân-lâm-gú: Genovés (Valencia)