Gavarda

Gavarda
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Gavarda is located in Spanjë
Gavarda
Gavarda

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuRibera Alta
Kryetari i BashkisëAdela Martínez Corbí
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja7.79 km2
Lartësia40 m (m.n.d.)
Popullsia1161 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitGabardí/na
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46267
Koordinatat39° 5′ 30″ Veri

0° 33′ 36″ Perëndim

Faqja Zyrtare Webfaqja zyrtare


Gavarda është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Alta, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Gavarda ka 1161 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.79 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Gavarda
asturianu: Gabarda
català: Gavarda
English: Gavarda
español: Gabarda
euskara: Gavarda
français: Gavarda
magyar: Gavarda
italiano: Gavarda
Bahasa Melayu: Gavarda
Nederlands: Gavarda
occitan: Gavarda
polski: Gavarda
português: Gavarda
русский: Габарда
українська: Гаварда
Winaray: Gavarda
中文: 加瓦尔达
Bân-lâm-gú: Gavarda