Gandesa

Gandesa
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Gandesa is located in Spanjë
Gandesa
Gandesa

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Katalonia
ProvincaTarragona
QarkuTerra Alta
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja71.2 km2
Lartësia368 m (m.n.d.)
Popullsia3222 banorë
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal43064
Koordinatat41° 3′ 19″ Veri

0° 26′ 23″ Lindje


Gandesa është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Terra Alta, të provincës Tarragona, në Katalonia. Gandesa ka 3222 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 71.2 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Gandesa
تۆرکجه: قاندسا
català: Gandesa
Deutsch: Gandesa
English: Gandesa
español: Gandesa
euskara: Gandesa
فارسی: گاندسا
français: Gandesa
galego: Gandesa
magyar: Gandesa
հայերեն: Գանդեսա
italiano: Gandesa
日本語: ガンデーザ
Latina: Gandesa
Bahasa Melayu: Gandesa
Nederlands: Gandesa
occitan: Gandesa
polski: Gandesa
português: Gandesa
русский: Гандеса
reo tahiti: Gandesa
oʻzbekcha/ўзбекча: Gandesa
Winaray: Gandesa
中文: 甘德萨