Galapagar
English: Galapagar

Galapagar
Komunë
noform
City Hall.
Stema_figuraFlag of Galapagar.svg
Vendndodhja
Galapagar is located in Spanjë
Galapagar
Galapagar

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Madridit
ProvincaMadrid
QarkuGuadarrama
Kryetari i BashkisëDaniel Pérez Muñoz
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja65 km2
Popullsia32393 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitGalapagueños
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal28260
Koordinatat40° 34′ 35″ Veri

4° 0′ 7″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.ayuntamentodegalapagar.es


Galapagar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Guadarrama, të provincës Madrid, në Madrid. Galapagar ka 32393 banorë (2010), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 65 km2.

Referimet

Other Languages
العربية: جالاباجار
català: Galapagar
Deutsch: Galapagar
Zazaki: Galapagar
English: Galapagar
Esperanto: Galapagar
español: Galapagar
euskara: Galapagar
فارسی: گالاپاگار
français: Galapagar
galego: Galapagar
magyar: Galapagar
հայերեն: Գալապագար
italiano: Galapagar
Lëtzebuergesch: Galapagar
Malagasy: Galapagar
Bahasa Melayu: Galapagar
Nederlands: Galapagar
occitan: Galapagar
polski: Galapagar
português: Galapagar
русский: Галапагар
српски / srpski: Галапагар
svenska: Galapagar
Türkçe: Galapagar
українська: Галапагар
oʻzbekcha/ўзбекча: Galapagar
Tiếng Việt: Galapagar
Winaray: Galapagar
Bân-lâm-gú: Galapagar