El Port de la Selva

El Port de la Selva
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
El Port de la Selva is located in Spanjë
El Port de la Selva
El Port de la Selva

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom   Katalonia
Provinca Girona
Qarku Alt Empordà
Kryetari i Bashkisë Josep-Maria Cervera
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 41.62 km2
Lartësia 12 m (m.n.d.)
Popullsia 947 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Selvatà, selvatana
Zona Kohore UTC+1
Koordinatat 42° 20′ 15″ Veri

3° 12′ 12″ Lindje


El Port de la Selva është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Alt Empordà, të provincës Girona, në Katalonia. El Port de la Selva ka 947 banorë (2007), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 41.62 km2.

Referencat

Other Languages