Divizioni Nr. 2 (Alberta)

Disambig.svg Për përdorime të tjera shiko: Divizioni Nr. 2 (kthjellim).


Divizioni Nr. 2
Division Nr. 2
—  divizion  —
Administrimi
Shteti Flag of Canada.svg Kanadaja
Provinca Alberta – stema Alberta
Kryeqëndra Lethbridge
Statistika dhe Territori
Koordinatat 49°41′39″V 112°49′58″P / 49°41′39″V 112°49′58″P / Divizioni Nr. 2)
Sipërfaqja 17.659,92 km2
Popullsia 142.429 banorë 2006
Dendësia 8,07 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona Kohore UTC-7
Divizioni Nr. 2 – harta_foto

Divizioni Nr. 2 është një divizion (njësi gjeografiko-statistikore) në provincën Alberta, në Kanada. Divizioni ka një sipërfaqe 17659.92 km² dhe popullsi 142429 banorë. [1] Lethbridge është kryeqëndra e divizionit.

Referenca

  1. ^ "Population and dwelling counts, for Canada, provinces and territories, and census subdivisions (municipalities), 2011 and 2006 censuses (Ontario)". Statistics Canada. 8. 2. 2012. Marrë më 22. 10. 2012..  Check date values in: |access-date=, |date= ( help)