Darabuku

Darabuku është një instrument muzikor popullorë përndryshe.

Ky instrument përdoret në muzikë popullore të qyteteve të Shqipërisë Qëndrore dhe Veriore.  • lidhje të jashtme
Other Languages
العربية: دربوكة
azərbaycanca: Dümbək
български: Тарамбука
català: Darbukka
qırımtatarca: Dümbelek
čeština: Darbuka
dansk: Darbuka
Deutsch: Darbuka
English: Goblet drum
español: Derbake
suomi: Darbuka
français: Darbouka
galego: Darbuka
עברית: דרבוקה
magyar: Darbuka
italiano: Darabouka
日本語: ダラブッカ
Ladino: Darbuka
Lingua Franca Nova: Tambur calixin
lietuvių: Darbuka
македонски: Тарабука
Nederlands: Darboeka
polski: Darbuka
português: Darbuka
română: Darabană
русский: Дарбука
slovenčina: Darbuka
svenska: Darbuka
Türkçe: Darbuka
українська: Дарбука