Corbera

Corbera
Komunë
noform
Stema_figura Bandera de Corbera.svg
Vendndodhja
Corbera is located in Spanjë
Corbera
Corbera

Administrimi
Shteti Flamuri Spanja
Kom. autonom   Komuniteti i Valencias
Provinca Valencia
Qarku Ribera Baixa
Kryetari i Bashkisë Jordi Vicedo
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja 20.3 km2
Lartësia 17 m (m.n.d.)
Popullsia 3300 banorë
Të dhëna të tjera
Vendasit Corberanà, corberana
Zona Kohore UTC+1
Kodi Postal 46612
Koordinatat 39° 9′ 30″ Veri

0° 21′ 16″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.corbera.es


Corbera është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Ribera Baixa, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Corbera ka 3300 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 20.3 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Corbera
asturianu: Corbera
català: Corbera
English: Corbera
español: Corbera
euskara: Corbera
français: Corbera
magyar: Corbera
Bahasa Melayu: Corbera
occitan: Corbera
polski: Corbera
português: Corbera
русский: Корбера
українська: Корбера
Bân-lâm-gú: Corbera