Closer

Closer është një film artistik dramatike i prodhuar në ShBA dhe shfaqur në vitin 2004.

Closer ka qenë i nominuar për çmimin "Golden Globe - 2004" në kategorinë Filmi më i mirë dramatik i vitit. Përpos nominimit të filmit janë nominuar edhe disa anëtarë të ekipit realizues të filmit për këtë çmim. Kështu regjia e Mike Nichols është nominuar në kategorinë Regjia më e mirë ; Clive Owen është nominuar për kategorinë Protagonisti dytësore dhe Natalie Portman protagonistja dytësore më të mirët të vitit 2004.

  • interpretuesit

Interpretuesit

Other Languages
العربية: أقرب
български: Отблизо
čeština: Na dotek
Ελληνικά: Εξ επαφής
suomi: Iholla
עברית: קרוב יותר
Bahasa Indonesia: Closer (film 2004)
italiano: Closer (film)
Lëtzebuergesch: Closer (Film 2004)
latviešu: Tuvāk
Nederlands: Closer (film)
norsk: Closer
português: Closer (filme)
srpskohrvatski / српскохрватски: Closer (film)
Simple English: Closer (movie)
slovenčina: Na dotyk
српски / srpski: Блискост (филм)
svenska: Closer (film)
Türkçe: Daha Yaklaş
Tiếng Việt: Closer (phim)
中文: 誘心人