Ciro Immobile
English: Ciro Immobile

Ciro Immobile
20150616 - Portugal - Italie - Genève - Ciro Immobile (cropped).jpg
Immobile në vitin 2015
Të dhënat personale
Emri i plotëCiro Immobile
Data e lindjes (1990-02-20) 20 Shkurt 1990 (29 vjeç)
Vendi i lindjesTorre Annunziata, Itali
Gjatësia1.85 m[1]
PozicioniSulmues
Informacionet për klubin
Klubi aktualLazio
Numri17
Karriera në rini
2002–2008Sorrento
2008–2009Juventus
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2009–2012Juventus3(0)
2010–2011Siena (huazim)4(1)
2011→ Grosseto (huazim)16(1)
2011–2012Pescara (huazim)37(28)
2012–2013Genoa33(5)
2013–2014Torino33(22)
2014–2015Borussia Dortmund24(3)
2015Sevilla (huazim)8(2)
2015–2016Sevilla0(0)
2016Torino (huazim)14(5)
2016–Lazio80(60)
Ekipi kombëtar
2009–2010Italia U–206(0)
2009–2013Italia U–2114(10)
2014–Italia20(5)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 4 nëntor 2018.

† Ndeshje (Gola).

‡ Ndeshjet dhe golat në kombëtare deri më 17 nëntor 2018

Ciro Immobile (Italisht [ˈtʃiro imˈmɔbile]; lindur më 20 Shkurt 1990) është një futbollist profesionist italian i cili luan si sulmues për klubin italian Lazio dhe kombëtaren italiane.

Other Languages
беларуская: Чыра Імобіле
беларуская (тарашкевіца)‎: Чыра Імобіле
български: Чиро Имобиле
català: Ciro Immobile
čeština: Ciro Immobile
Deutsch: Ciro Immobile
Ελληνικά: Τσίρο Ιμόμπιλε
English: Ciro Immobile
Esperanto: Ciro Immobile
español: Ciro Immobile
français: Ciro Immobile
hrvatski: Ciro Immobile
Bahasa Indonesia: Ciro Immobile
italiano: Ciro Immobile
lietuvių: Ciro Immobile
latviešu: Čīro Immobile
Malagasy: Ciro Immobile
македонски: Чиро Имобиле
Bahasa Melayu: Ciro Immobile
Nederlands: Ciro Immobile
norsk nynorsk: Ciro Immobile
português: Ciro Immobile
română: Ciro Immobile
српски / srpski: Чиро Имобиле
svenska: Ciro Immobile
Türkçe: Ciro Immobile
українська: Чіро Іммобіле
Tiếng Việt: Ciro Immobile