Castejón, Cuenca

Castejón, Cuenca
Komunë
Vendndodhja
Castejón, Cuenca is located in Spanjë
Castejón, Cuenca
Castejón, Cuenca

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Castile-La Mancha
ProvincaCuenca
QarkuLa Alcarria
Kryetari i BashkisëJosé Álvaro Martínez Duque (1987)
PartiaPP
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja43,62 km2
Lartësia910 m (m.n.d.)
Popullsia151 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitCastejonero, castejonera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal16856
Koordinatat40° 22′ 56″ Veri

2° 32′ 51″ Perëndim


Castejón, Cuenca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun La Alcarria, të provincës Cuenca, në Castile-La Mancha. Castejón, Cuenca ka 151 banorë (2013), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 43,62 km2.

Referencat