Cañete, Cuenca

Cañete, Cuenca
Komunë
noform
Vendndodhja
Cañete, Cuenca is located in Spanjë
Cañete, Cuenca
Cañete, Cuenca

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Castile-La Mancha
ProvincaCuenca
QarkuSerrania de Cuenca
Kryetari i BashkisëAntonio Asensio Gómez
PartiaPSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja87.8 km2
Lartësia1105 m (m.n.d.)
Popullsia933 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitCañeteros
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal16300


Cañete, Cuenca është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Serrania de Cuenca, të provincës Cuenca, në Castile-La Mancha. Cañete, Cuenca ka 933 banorë (2012), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 87.8 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Canyet
català: Cañete
Esperanto: Cañete (Cuenca)
Bahasa Melayu: Cañete, Cuenca
Nederlands: Cañete (Cuenca)
polski: Cañete
português: Cañete (Cuenca)
українська: Каньєте (Куенка)
Tiếng Việt: Cañete, Cuenca
中文: 卡涅特
Bân-lâm-gú: Cañete (Cuenca)