Brantford

Disambig.svgPër përdorime të tjera shiko: Brantford (kthjellim).


Brantford
—  qytet  —
Pamje nga Brantford

Administrimi
ShtetiFlag of Canada.svg Kanadaja
ProvincaOntario – stema Ontario
Ndarja statistikoreParametri i kërkuar mungon ndarja_adm_shkalla_2 mungon (dok)
Statistika dhe Territori
Koordinatat43°08′22″V 80°15′49″P / 43°08′22″V 80°15′49″P / Brantford)
Lartësia248 m (m.n.d)
Sipërfaqja75 km2
Popullsia90.192 banorë 2006
Dendësia1.202,56 banorë/km2
Informacione të tjera
Zona KohoreUTC-5
Prefiksi519/226
Vendndodhja
Brantford is located in Kanadaja
Brantford
Brantford
www.brantford.ca

Brantford është një qytetprovincën Ontario, në Kanada. Qyteti ka një sipërfaqe 75 km² dhe popullsi 90192 banorë.[1]

Other Languages
български: Брантфорд
Cebuano: Brantford
čeština: Brantford
dansk: Brantford
Deutsch: Brantford
English: Brantford
español: Brantford
eesti: Brantford
suomi: Brantford
français: Brantford
հայերեն: Բրանտֆորդ
italiano: Brantford
한국어: 브랜트퍼드
lietuvių: Brantfordas
Nederlands: Brantford
norsk: Brantford
polski: Brantford
پنجابی: برینٹفورڈ
português: Brantford
русский: Брантфорд
srpskohrvatski / српскохрватски: Brantford (Ontario)
Simple English: Brantford, Ontario
svenska: Brantford
Kiswahili: Brantford
Türkçe: Brantford
татарча/tatarça: Брәнтфорд (Канада)
українська: Брантфорд
Volapük: Brantford