Beniarbeig

Beniarbeig
Komunë
Stema_figuraFlag of Beniarbeig Spain.svg
Vendndodhja
Beniarbeig is located in Spanjë
Beniarbeig
Beniarbeig

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaAlicante
QarkuMarina Alta (qark)
Kryetari i BashkisëLuis Gil Pastor (2007)
PartiaPSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja7.4 km2
Lartësia42 m (m.n.d.)
Popullsia1889 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitBeniarbegí, beniarbegina
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal3778
Koordinatat38° 49′ 18″ Veri

0° 0′ 6″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.beniarbeig.org


Beniarbeig është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Marina Alta (qark), të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Beniarbeig ka 1889 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.4 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Beniarbeig
العربية: بينايأربيج
asturianu: Beniarbeig
català: Beniarbeig
English: Beniarbeig
español: Beniarbeig
euskara: Beniarbeig
فارسی: بنیاربیگ
français: Beniarbeig
magyar: Beniarbeig
italiano: Beniarbeig
қазақша: Бениарбеч
Bahasa Melayu: Beniarbeig
Nederlands: Beniarbeig
occitan: Beniarbeig
Kapampangan: Beniarbeig
polski: Beniarbeig
português: Beniarbeig
русский: Бениарбеч
українська: Беніарбеч
oʻzbekcha/ўзбекча: Beniarbeig
Winaray: Beniarbeig
Bân-lâm-gú: Beniarbeig