Benferri

Benferri
Komunë
Stema_figuraFlag of Benferri Spain.svg
Vendndodhja
Benferri is located in Spanjë
Benferri
Benferri

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaAlicante
QarkuVega Baja del Segura
Kryetari i BashkisëLuis Vicente Mateo (2007)
PartiaPSPV-PSOE
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja12.4 km2
Lartësia52 m (m.n.d.)
Popullsia1746 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitBenferrejo, -a
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal3316
Koordinatat38° 8′ 30″ Veri

0° 57′ 45″ Perëndim


Benferri është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vega Baja del Segura, të provincës Alicante, në Komunitetin e Valencias. Benferri ka 1746 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 12.4 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Benferri
العربية: بينفيرراي
asturianu: Benferri
تۆرکجه: بنفری
català: Benferri
English: Benferri
español: Benferri
euskara: Benferri
فارسی: بنفری
français: Benferri
magyar: Benferri
italiano: Benferri
қазақша: Бенферри
Bahasa Melayu: Benferri
Nederlands: Benferri
occitan: Benferri
polski: Benferri
português: Benferri
русский: Бенферри
українська: Бенферрі
oʻzbekcha/ўзбекча: Benferri
Winaray: Benferri
中文: 本费里
Bân-lâm-gú: Benferri