Beaulieu-sur-Sonnette

Beaulieu-sur-Sonnette
Komunë
noform
Pamje nga Beaulieu-sur-Sonnette
Stema_figura
Vendndodhja
Beaulieu-sur-Sonnette is located in Franca
Beaulieu-sur-Sonnette
Beaulieu-sur-Sonnette
48°53′45″V 0°04′26″P / 48°53′45″V 0°04′26″P / 48.8958; -0.0739
Administrimi
ShtetiFlamuri Franca
RajoniPoitou-Charentes
DepartamentiCharente
Qarku ArrondissementConfolens
KantoniSaint-Claud
NdërbashkësiaHaute-Charente
KryetariDaniel Rousseau
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja10.29 km2
Lartësia102 m (m.n.d.)
Popullsia282 banorë
Të dhëna të tjera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal16450
INSEE16035


Beaulieu-sur-Sonnette është një komunëFrancë. Beaulieu-sur-Sonnette bën pjesë në departamentin Charenterajonit Poitou-Charentes. Komuna ka një popullsi prej 282 banorë dhe sipërfaqe 10.29 km².

Referimet

Other Languages