Almenar

Almenar
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Almenar is located in Spanjë
Almenar
Almenar

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Katalonia
ProvincaLleida
QarkuSegrià
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja66.59 km2
Lartësia329 m (m.n.d.)
Popullsia3669 banorë
Dendësia53 (140/sq mi) banorë/km2
Të dhëna të tjera
VendasitAlmenarenc, almenarenca
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal25021
Koordinatat41° 47′ 55″ Veri

0° 34′ 8″ Lindje

Faqja Zyrtare http://almenar.ddl.net/


Almenar është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Segrià, të provincës Lleida, në Komunitetin Katalonia. Almenar ka 3669 banorë (2009), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 66.59 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Almenar
العربية: المينار
català: Almenar
English: Almenar
español: Almenar
euskara: Almenar
français: Almenar
magyar: Almenar
հայերեն: Ալմենար
italiano: Almenar
Bahasa Melayu: Almenar
Nederlands: Almenar
occitan: Almenar
polski: Almenar
português: Almenar
română: Almenar
русский: Альменар
oʻzbekcha/ўзбекча: Almenar
Tiếng Việt: Almenar
Winaray: Almenar