Alfarrasí
English: Alfarrasí

Alfarrasí
Komunë
Vendndodhja
Alfarrasí is located in Spanjë
Alfarrasí
Alfarrasí

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuVall d'Albaida
Kryetari i BashkisëRosa Adelina Vidal Llorens
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja6.4 km2
Lartësia200 m (m.n.d.)
Popullsia1313 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitAlafarrasiner, alafarrasinera
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46893
Koordinatat38° 54′ 20″ Veri

0° 29′ 26″ Perëndim

Faqja Zyrtare Faqja zyrtare


Alfarrasí është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Vall d'Albaida, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Alfarrasí ka 1313 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 6.4 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Alfarrasí
تۆرکجه: آلفاراسی
català: Alfarrasí
English: Alfarrasí
español: Alfarrasí
euskara: Alfarrasí
فارسی: آلفاراسی
français: Alfarrasí
magyar: Alfarrasí
italiano: Alfarrasí
Bahasa Melayu: Alfarrasí
Nederlands: Alfarrasí
occitan: Alfarrasí
polski: Alfarrasí
português: Alfarrasí
русский: Альфарраси
українська: Альфаррасі
Tiếng Việt: Alfarrasí
Winaray: Alfarrasí
Bân-lâm-gú: Alfarrasí