Albuixech
English: Albuixech

Albuixech
Komunë
Stema_figura
Vendndodhja
Albuixech is located in Spanjë
Albuixech
Albuixech

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuHorta Nord
Kryetari i BashkisëJosé Vicente Andreu Castelló
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja4.4 km2
Lartësia3 m (m.n.d.)
Popullsia3793 banorë
Të dhëna të tjera
VendasitAlbuixequí/-ina
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46550
Koordinatat39° 32′ 37″ Veri

0° 19′ 18″ Perëndim


Albuixech është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Nord, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Albuixech ka 3793 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 4.4 km2.

Referimet

Other Languages
aragonés: Albuixec
asturianu: Albuixech
تۆرکجه: آلبویکسچ
català: Albuixec
Deutsch: Albuixech
English: Albuixech
español: Albuixech
euskara: Albuixec
فارسی: آلبویکسچ
français: Albuixech
galego: Albuixech
magyar: Albuixech
italiano: Albuixech
Bahasa Melayu: Albuixech
Nederlands: Albuixech
occitan: Albuixech
polski: Albuixech
português: Albuixech
русский: Альбушек
українська: Албуйшек
Winaray: Albuixech
Bân-lâm-gú: Albuixech