Albal

Albal
Komunë
noform
Stema_figura
Vendndodhja
Albal is located in Spanjë
Albal
Albal

Administrimi
ShtetiFlamuri Spanja
Kom. autonom Komuniteti i Valencias
ProvincaValencia
QarkuHorta Sud
Kryetari i BashkisëRamón Marí Vila
Sipërfaqja dhe popullsia
Sipërfaqja7.4 km2
Lartësia15 m (m.n.d.)
Popullsia15084 banorë
Të dhëna të tjera
Themelimi13 October 1244
VendasitAlbalenc, albalenca
Zona KohoreUTC+1
Kodi Postal46470
Koordinatat39° 23′ 50″ Veri

0° 24′ 56″ Perëndim

Faqja Zyrtare www.albal-ayto.com


Albal është një komunëSpanjë, e vendosur në qarkun Horta Sud, të provincës Valencia, në Komunitetin e Valencias. Albal ka 15084 banorë (2008), dhe përfshinë një sipërfaqe prej 7.4 km2.

Referencat

Other Languages
aragonés: Albal
العربية: ألبال
تۆرکجه: آلبال
български: Албал
català: Albal
English: Albal
español: Albal
euskara: Albal
فارسی: آلبال
français: Albal (Espagne)
galego: Albal
magyar: Albal
italiano: Albal
Bahasa Melayu: Albal
Nederlands: Albal
occitan: Albal
polski: Albal
português: Albal
русский: Альбаль
srpskohrvatski / српскохрватски: Albal
українська: Албал
Tiếng Việt: Albal
Winaray: Albal
Bân-lâm-gú: Albal