Çazma
English: Čazma

Čazma
—  Qytet  —
Pamje nga Çazma

Administrimi
ShtetiKroacia Kroacia
ZhupaniaBjelovar-Bilogora
Statistika dhe Territori
Koordinatat45.75°0′0″V 16.62°0′0″L / 45.75°0′0″V 16.62°0′0″L / Čazma)
Popullsia2.794 banorë (2012[1])
Informacione të tjera
Zona KohoreZKEQ UTC+1
Vendndodhja
Čazma is located in Kroacia
Čazma
Čazma

Čazma (në Kroatisht ) është një qytet në zhupaninë Bjelovar-BilogoraKroaci.

Demografia

Popullsia e qytetit sipas përllogaritjeve të vitit 2012 ishte 2794 banorë. Sipas regjistrimit të vitit 2011 2804 banorë ndërsa sipas regjistrimit të vitit 2001 2878 banorë. Popullsia ka ndryshuar me -0.36%[2].

Other Languages
العربية: تشازما
беларуская: Чазма
bosanski: Čazma
català: Čazma
کوردی: چازما
čeština: Čazma
Deutsch: Čazma
English: Čazma
Esperanto: Čazma
español: Čazma
eesti: Čazma
فارسی: چازما
français: Čazma
hrvatski: Čazma
magyar: Csázma
հայերեն: Չազմա
italiano: Čazma
日本語: チャズマ
Latina: Chasma
lietuvių: Čazma
македонски: Чазма
эрзянь: Чазма ош
Nederlands: Čazma
polski: Čazma
română: Čazma
русский: Чазма
srpskohrvatski / српскохрватски: Čazma
slovenščina: Čazma
српски / srpski: Чазма
svenska: Čazma
Türkçe: Çazma
українська: Чазма
Winaray: Čazma
中文: 察茲馬