Álvaro Arbeloa

Álvaro Arbeloa
Arbeloa West Ham.jpg
Të dhënat personale
Emri i plotëÁlvaro Arbeloa Coca
Data e lindjes (1983-01-17) 17 Janar, 1983 (36 vjeç)
Vendi i lindjesSalamanca, Spanja
Gjatësia1,83 m (6 ft 0 in)
PozicioniMbrojtësi
Informacionet për klubin
Klubi aktualWest Ham United
Numri5
Karriera në rini
1995–2001Zaragoza
2001–2002Real Madrid
Karriera profesioniste*
VitetKlubiNdesh.(Gls)
2002–2003Real Madrid C16(0)
2003–2006Real Madrid B84(0)
2004–2006Real Madrid2(0)
2006–2007Deportivo La Coruña20(0)
2007–2009Liverpool66(2)
2009–2016Real Madrid153(3)
2016–West Ham United3(0)
Ekipi kombëtar
2001Spanja U171(0)
2001Spanja U194(0)
2005Spanja U211(0)
2008–2013Spanja56(0)
* Ndeshjet dhe golat në nivelin profesionist, vetëm në ligën vendase deri në daten 04:32, 4 Dhjetor 2016 (UTC).
† Ndeshje (Gola).

Álvaro Arbeloa Coca (lindi më 17 janar 1983) është një futbollist spanjoll, fitues i Kupës Botërore i cili aktualisht luan për klubin e Premier Leagues West Ham United dhe Kombëtaren Spanjolle. Ai luan si Mbrojtës anësor, si dhe ndonjëherë si mesfushor anësor.

Other Languages
aragonés: Álvaro Arbeloa
asturianu: Álvaro Arbeloa
azərbaycanca: Alvaro Arbeloa
беларуская: Альвара Арбелоа
беларуская (тарашкевіца)‎: Альвара Арбэлёа
български: Алваро Арбелоа
čeština: Álvaro Arbeloa
Esperanto: Álvaro Arbeloa
español: Álvaro Arbeloa
français: Álvaro Arbeloa
hrvatski: Álvaro Arbeloa
Արեւմտահայերէն: Ալվարօ Արպելոա
Bahasa Indonesia: Álvaro Arbeloa
italiano: Álvaro Arbeloa
lietuvių: Álvaro Arbeloa
latviešu: Alvaro Arveloa
Malagasy: Álvaro Arbeloa
Bahasa Melayu: Álvaro Arbeloa
Nederlands: Álvaro Arbeloa
norsk nynorsk: Álvaro Arbeloa
português: Álvaro Arbeloa
română: Álvaro Arbeloa
srpskohrvatski / српскохрватски: Álvaro Arbeloa
Simple English: Álvaro Arbeloa
slovenčina: Álvaro Arbeloa
српски / srpski: Алваро Арбелоа
Türkçe: Álvaro Arbeloa
українська: Альваро Арбелоа
oʻzbekcha/ўзбекча: Álvaro Arbeloa
Tiếng Việt: Álvaro Arbeloa