Provincies van Chili

Politiek in Chili

Coat of arms of Chile.svg
Politiek in Chili


Portaal  Portaalicoon  Politiek

Chili is ingedeeld in 54 provincies (Spaans: provincias), gegroepeerd in vijftien regio's. Elke provincie wordt geleid door een gouverneur (Spaans: gobernador), die door de president benoemd wordt. De provincies zijn op hun beurt ingedeeld in 346 gemeenten.

Hieronder staan de 54 provincies vernoemd per regio.

Chile provinces.png
RegioProvincieHoofdstadOpp. (km²)[1]Inw. (2017)[2]
Tarapacá (I)IquiqueIquique2835,3299.843
TamarugalPozo Almonte39.390,530.715
Antofagasta (II)AntofagastaAntofagasta67.813,5398.843
El LoaCalama41.999,6177.048
TocopillaTocopilla16.236,031.643
Atacama (III)ChañaralChañaral24.436,2185.618
CopiapóCopiapó32.538,526.144
HuascoVallenar18.201,574.406
Coquimbo (IV)ChoapaIllapel10.131,690.670
ElquiCoquimbo16.895,1496.337
LimaríOvalle13.553,2170.579
Valparaíso (V)Los AndesLos Andes3054,1110.602
Marga MargaQuilpué1159,0341.893
Paaseiland (Isla de Pascua)Hanga Roa163,67.750
PetorcaLa Ligua4588,978.299
QuillotaQuillota1113,1203.277
San AntonioSan Antonio1511,6168.046
San Felipe de AconcaguaSan Felipe2659,2154.718
ValparaísoValparaíso2146,6751.317
O'Higgins (VI)CachapoalRancagua7384,2646.133
Cardenal CaroPichilemu3324,845.866
ColchaguaSan Fernando5678,0222.556
Maule (VII)CauquenesCauquenes3027,256.940
CuricóCuricó7280,9288.880
LinaresLinares10.050,2286.361
TalcaTalca9937,8412.769
Biobío (VIII)AraucoLebu5463,3166.087
BiobíoLos Ángeles14.987,9395.060
ConcepciónConcepción3439,0995.658
ÑubleChillán13.178,5480.609
Araucanía (IX)CautínTemuco18.409,0752.100
MallecoAngol13.433,3205.124
Los Lagos (X)ChiloéCastro9181,6168.185
LlanquihuePuerto Montt14.876,4408.052
OsornoOsorno9223,7234.122
PalenaChaitén15.301,918.349
Aysén (XI)AysénPuerto Aysén46.588,832.319
Capitán PratCochrane37.043,64.638
CoyhaiqueCoyhaique12.942,558.670
General CarreraChile Chico11.919,57.531
Magallanes (XII)Antártica ChilenaPuerto Williams15.853,72.201
MagallanesPunta Arenas38.400,8133.282
Tierra del FuegoPorvenir22.592,78.364
Última EsperanzaPuerto Natales55.443,922.686
Región Metropolitana (RM)ChacabucoColina2076,1267.553
CordilleraPuente Alto5528,3612.816
MaipoSan Bernardo1120,5496.078
MelipillaMelipilla4065,7185.966
SantiagoSantiago2030,35.250.565
TalaganteTalagante582,3299.830
Los Ríos (XIV)El RancoLa Unión8232,393.969
ValdiviaValdivia10.197,2290.868
Arica y Parinacota (XV)AricaArica8726,4222.619
ParinacotaPutre8146,93.449