Риско (Бадахос)

Риско е општина во покраината Бадахос на автономната заедница Екстремадура, Шпанија.Other Languages
تۆرکجه: ریسکو
Bân-lâm-gú: Risco (Badajoz)
català: Risco
čeština: Risco (Badajoz)
español: Risco (Badajoz)
Esperanto: El Risco
euskara: Risco
فارسی: ریسکو
français: El Risco
interlingua: Risco (Badajoz)
italiano: Risco
Bahasa Melayu: Risco, Badajoz
Nederlands: Risco (Badajoz)
occitan: Risco
polski: Risco
português: Risco (Espanha)
українська: Ріско (Бадахос)
中文: 里斯科