Ла Морера
English: La Morera

Ла Морера е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .Other Languages
العربية: لا موريرا
asturianu: La Morera
Bân-lâm-gú: La Morera
català: La Morera
čeština: La Morera
English: La Morera
español: La Morera
Esperanto: La Morera
euskara: La Morera
فارسی: لا مرا
français: La Morera
interlingua: La Morera
italiano: La Morera
magyar: La Morera
Bahasa Melayu: La Morera
Nederlands: La Morera
occitan: La Morera
oʻzbekcha/ўзбекча: La Morera
polski: La Morera
português: La Morera
română: La Morera
русский: Ла-Морера
українська: Ла-Морера
Tiếng Việt: La Morera
Winaray: La Morera
中文: 拉莫雷拉