Ла Кодосера
English: La Codosera

Ла Кодосера е општина која се наоѓа во провинција Бадахоз, во автономната покраина Екстремадура .Other Languages
العربية: لا كودوسيرا
تۆرکجه: لا کدسرا
Bân-lâm-gú: La Codosera
català: La Codosera
Cebuano: La Codosera
čeština: La Codosera
English: La Codosera
español: La Codosera
Esperanto: La Codosera
euskara: La Codosera
فارسی: لا کدسرا
français: La Codosera
interlingua: La Codosera
italiano: La Codosera
magyar: La Codosera
Bahasa Melayu: La Codosera
Nederlands: La Codosera
occitan: La Codosera
oʻzbekcha/ўзбекча: La Codosera
polski: La Codosera
português: La Codosera
română: La Codosera
русский: Ла-Кодосера
svenska: La Codosera
українська: Ла-Кодосера
Tiếng Việt: La Codosera
Winaray: La Codosera