Игера ла Реал

Игера ла Реалопштина во покраината Бадахоз, во автономната заедница Екстремадура, Шпанија.Other Languages
asturianu: Higuera la Real
Bân-lâm-gú: Higuera la Real
čeština: Higuera la Real
español: Higuera la Real
Esperanto: Higuera la Real
français: Higuera la Real
interlingua: Higuera la Real
italiano: Higuera la Real
Bahasa Melayu: Higuera la Real
Nederlands: Higuera la Real
português: Higuera la Real
română: Higuera la Real
українська: Ігера-ла-Реаль
Tiếng Việt: Higuera la Real