Димитрис Сиовас

Димитрис Сиовас
Δημήτρης Σιόβας
Лични податоци
Полно имеДимитрис Сиовас
Роден на16 септември 1988 (1988-09-16) (30 г.)
Роден воДрама, Грција
Висина1.91
Позицијаодбрана
Клупски податоци
Сегашен клубФК Олимпијакос
Број23
Младинска кариера
–2008ФК Шкода Скеча
Кариера*
ГодиниКлубНаст.(Гол.)
2008–2012ФК Паниониос72(2)
2009→ ФК Паниониос (п)11(0)
2012–ФК Олимпијакос0(0)
Репрезентација
2006–2008Greece U199(1)
2008–2010Грција14(1)
2010-Грција0(0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари
податоците се од 17
02, 15 јуни 2012 (UTC).

† Учества (Голови).

‡ Учествата и головите за репрезентација се според податок од 17:02, 15 јуни 2012 (UTC)

Димитрис Сиовас (грчки: Δημήτρης Σιόβας) (роден на 16 септември 1988 во Драма) е грчки фудбалер, кој моментално настапува за екипата на ФК Паниониос. Тој игра на позиција одбрана .

Other Languages