Аревалилјо

Аревалилјо

Знаме

Амблем
ЗемјаШпанија
Автономна заедницаКастилја и Леон
ПокраинаАвила
ОпштинаАревалилјо
Површина
 • Вкупна15 km2 (6 sq mi)
Надм. вис.1 m (3 ft)
Население (2004)
 • Вкупно120
 • Густина8,0/km2 (200/sq mi)
Часовен појасCET (UTC+1)
 • Лете (DST)CEST (UTC+2)

Аревалилјо — општина во покраината Авила, во автономната заедницаКастилја и Леон, Шпанија. Според пописот од 2004 година, општината има 120 жители.Other Languages
العربية: أريفاليو
asturianu: Arevalillo
català: Arevalillo
Cebuano: Arevalillo
English: Arevalillo
español: Arevalillo
euskara: Arevalillo
فارسی: آربالییو
français: Arevalillo
interlingua: Arevalillo
italiano: Arevalillo
Kapampangan: Arevalillo
қазақша: Аревалильо
magyar: Arevalillo
Bahasa Melayu: Arevalillo
Nederlands: Arevalillo
occitan: Arevalillo
oʻzbekcha/ўзбекча: Arevalillo
polski: Arevalillo
português: Arevalillo
русский: Аревалильо
svenska: Arevalillo
українська: Аревалільйо
Tiếng Việt: Arevalillo
Winaray: Arevalillo