Алтино Арантес (зграда)

Edifício Altino Arantes

Градбата Алтино Арантес е облакодер во Сао Паоло, Бразил, изграден во 1947 година. Висок е 161 метри и брои 40 ката, со што е четвртиот највисок облакодер во Бразил.

  • Поврзано

Поврзано


Other Languages
azərbaycanca: Altinu Arantis binası
français: Altino Arantes
Bahasa Indonesia: Edifício Altino Arantes
Simple English: Edifício Altino Arantes
srpskohrvatski / српскохрватски: Edifício Altino Arantes
Tiếng Việt: Edifício Altino Arantes