SKT elaniku kohta

SKT elaniku kohta ehk sisemajanduse kogutoodang ühe inimese kohta on mingi piirkonna (tavaliselt riigi) majandusliku arengutaseme näitaja. SKT elaniku kohta arvestamiseks jagatakse sisemajanduse kogutoodang elanike arvuga.

Riikide SKT elaniku kohta võrdlemiseks arvutatakse seda kohaliku valuuta ostujõu alusel USA dollarites. See tagab hindade ja kulutuste rahvusvahelise võrreldavuse.

SKT ühe elaniku kohta [1]
Riik2010. aasta2009. aasta2008. aasta
Afganistan900900800
Albaania800077007500
Alžeeria730071007000
Ameerika Ühendriigid47 20046 40048 100
Ameerika Samoa8000 (2007)5800 (2005)
Andorra46 700 (2009)44 900 (2008)42 500 (2007)
Angola820083008200
Anguilla12 200
Antigua ja Barbuda16 40017 40019 300
Araabia Ühendemiraadid49 60049 80053 400
Argentina14 70013 70014 100
Armeenia570055006400
Aruba21 800 (2004)
Aserbaidžaan10 90010 5009700
Austraalia41 00040 40040 300
Austria40 40039 70041 300
Bahama28 70028 90030 400
Bahrein40 30039 20038 500
Bangladesh170016001500
Barbados21 80022 00023 200
Belgia37 80037 10038 200
Belize840084008600
Benin150016001600
Bermuda saared69 900 (2004)
Butaan550053004900
Boliivia480047004600
Bosnia ja Hertsegoviina660065006800
Botswana14 00013 20014 000
Brasiilia10 80010 20010 400
Briti Neitsisaared38 500 (2004)
Brunei51 60050 40052 300
Bulgaaria13 50013 40014 100
Burkina Faso120012001200
Burma140014001300
Burundi300300300
Roheneemesaared380036003500
Colombia980096009500
Cooki saared9100 (2005)
Costa Rica11 30011 00011 300
Elevandiluurannik180018001700
Curaçao15 000 (2004)
Djibouti280028002700
Dominica10 40010 30010 400
Dominikaani Vabariik890084008200
Ecuador780076007700
Eesti19 10018 40021 300
Egiptus620060005900
Ekvatoriaal-Guinea36 60037 90036 800
El Salvador720072007500
Eritrea600600600
Etioopia1000900900
Euroopa Liit32 70032 20033 700
Fääri saared32 900
Falklandi saared35 400 (2002)
Fidži440044004600
Filipiinid350033003400
Gabon14 50014 00014 500
Gambia190019001800
Ghana250025002400
Gibraltar43 000 (2008)41 200 (2007)38 400 (2006)
Grenada10 20010 40011 300
Gröönimaa36 500 (2008)35 900 (2007)
Gruusia490046004700
Guam15 000 (2005)
Guatemala520051005200
Guernsey44 600 (2005)
Guinea100011001100
Guinea-Bissau110011001100
Guyana720069006600
Haiti120012001200
Hiina760069006400
Hispaania29 40029 60031 000
Holland40 30039 80041 600
Honduras420042004400
Hongkong45 90043 20044 600
Horvaatia17 40017 60018 700
Iirimaa37 30038 00041 700
Iisrael29 80029 00029 300
India350032003000
Indoneesia420040003900
Iraak380039003800
Iraan10 60010 70010 800
Island38 30039 90043 200
Itaalia30 50030 10031 800
Jaapan34 00032 60034 800
Jamaica830085008800
Jeemen270026002500
Jersey57000 (2005)
Jordaania540053005300
Jordani Läänekallas2900
Kaimanisaared43 800 (2004)
Kambodža210020002100
Kamerun230023002300
Kanada39 40038 50039 800
Kasahstan12 70011 90011 800
Katar179 000155 400144 500
Keenia160016001600
Kesk-Aafrika Vabariik700700700
Kiribati620062006300
Komoorid100010001100
Kongo DV300300300
Kongo Vabariik410039003700
Kõrgõzstan220022002200
Kosovo660064005300
Kreeka29 60031 00031 700
Küpros21 00021 20021 900
Kuuba990098009700
Kuveit48 90049 70054 300
Lääne-Sahara2500 (2007)
Laos250023002200
Läti14 70014 60017 700
Liibanon14 40013 50012 600
Leedu16 00015 70018 400
Lesotho170017001600
Libeeria500400400
Liechtenstein141 100 (2008)122 100 (2007)
Liibüa14 00013 70014 400
Lõuna-Aafrika Vabariik10 70010 40010 600
Lõuna-Korea30 00028 30028 400
Luksemburg82 60080 80084 900
Macau33 000 (2009)31 800 (2008)28 400 (2006)
Madagaskar90010001000
Makedoonia970096009700
Malaisia14 70013 90014 400
Malawi800800800
Maldiivid690064006900
Mali120012001200
Malta25 60024 80025 800
Mani saar35 000 (2005)
Maroko480047004500
Marshalli Saared2500 (2008)2900 (2005)
Mauritaania210020002100
Mauritius14 00013 50013 200
Mehhiko13 90013 40014 400
Mikroneesia Liiduriigid2200 (2008)2300 (2005)
Moldova250024002500
Monaco30 000 (2006)
Mongoolia360034003500
Montenegro10 100990010 400
Montserrat3400 (2002)
Mosambiik1000900900
Namiibia690066006700
Nauru5000 (2005)
Nepal120012001200
Nigeeria250023002200
Niger700700700
Nicaragua300029003000
Niue5800 (2003)
Norra54 60054 50055 500
Omaan25 60025 00025 200
Pakistan250024002400
Belau8100 (2008)7600 (2005)
Panama13 00012 30012 100
Paapua Uus-Guinea250024002300
Paraguay520046004800
Peruu920086008600
Põhja-Korea180018001900
Põhja-Mariaanid12 500 (2000)
Poola18 80018 10017 800
Portugal23 00022 80023 400
Prantsuse Polüneesia18 000 (2004)17 500 (2003)
Prantsusmaa33 10032 80033 900
Puerto Rico16 30017 40018 100
Rootsi39 10037 10039 300
Rumeenia11 60011 70012 600
Rwanda110011001100
Saalomoni Saared290028002900
Saint Helena, Ascension ja Tristan da Cunha2500 (1998)
Saint Kitts ja Nevis13 70014 00015 700
Saint Lucia11 20011 10011 600
Saint Pierre ja Miquelon7000 (2001)
Saint Vincent ja Grenadiinid10 30010 50010 500
Saksamaa35 70034 50036 200
Sambia150014001400
Samoa550055005900
San Marino36 20041 900 (2007)
São Tomé ja Príncipe180017001700
Saudi Araabia24 20023 70023 900
Seišellid23 20022 10022 200
Senegal190019001900
Serbia10 90010 70011 000
Sierra Leone900900900
Singapur62 10054 80055 800
Sint Maarten15 400
Slovakkia22 00021 10022 200
Sloveenia28 20027 90030 300
Somaalia600600600
Soome35 40034 40037 500
Sri Lanka500046004400
Sudaan230022002200
Suriname970094009200
Suurbritannia34 80034 60036 600
Svaasimaa450044004500
Süüria480048004600
Šveits42 60041 60042 600
Taani36 60035 90038 000
Tadžikistan200019001800
Tai870082008400
Taiwan35 70032 30033 000
Tansaania140013001300
Timor260025002300
Togo900900900
Tokelau1000 (1993)
Tonga610062006300
Trinidad ja Tobago21 20021 20022 000
Tšaad160016001600
Tšehhi25 60025 00026 100
Tšiili15 40014 80015 100
Tuneesia940092009000
Turks ja Caicos11 500 (2002)
Tuvalu340029003000
Türgi12 30011 60012 300
Türkmenistan750069006600
Uganda130012001200
Ukraina670064007500
Ungari18 80018 50019 800
Uruguay13 70012 70012 400
USA Neitsisaared14 500 (2004)
Usbekistan310029002700
Uus-Kaledoonia15000 (2003)
Uus-Meremaa27 70027 50028 400
Valgevene13 60012 60012 600
Vanuatu510051005000
Venemaa15 90015 30016 500
Venezuela12 70013 10013 800
Vietnam310029002800
Wallis ja Futuna3800 (2004)
Zimbabwe500400400
maailm11 20010 80011 000


"The World Factbooki" andmetel oli aastatel 2004–2006 kõrgeim SKT elaniku kohta Bermuda saartel (69 900 dollarit elaniku kohta), Luksemburgis (68 800), Jerseyl (57 000), Ekvatoriaal-Guineas (50 200) ja Araabia Ühendemiraatides (49 700).

Madalaim SKT elaniku kohta oli Malawis, Somaalias, Komooridel ja Saalomoni Saartel (600 dollarit elaniku kohta) ning Kongo Demokraatlikus Vabariigis (700).

Eestis oli "The World Factbooki" andmetel SKT elaniku kohta 2006. aastal 19 600 USA dollarit, Maailmapanga andmetel 2007. aastal 21 104 USA dollarit elaniku kohta. 2010. aastal oli SKT elaniku kohta 19 000 dollarit elaniku kohta.

SKT elaniku kohta ei sobi ühiskonna heaolu näitajaks, sest see ei arvesta inimeste haridustaset ja tervishoiusüsteemi olukorda riigis. Seda arvestab inimarenguindeks. Selle indeksi arvestamiseks kasutab ÜRO Arenguprogramm ostujõu pariteedi järgi ümber arvestatud SKT elaniku kohta. Selle programmi andmetel oli aastal 2004 kõrgeim SKT elaniku kohta Luksemburgis (69961 dollarit elaniku kohta), USAs (39676), Iirimaal (38827), Norras (38454) ja Islandis (33051).

Madalaim SKT elaniku kohta oli Tšaadis (209 dollarit elaniku kohta), Mauritaanias (194), Bangladeshis (187), Nepalis (149) ja Keenias (114).

  • viited
Teistes keeltes