Copa Mundial Femenina de Futbol 2007

Infotaula de competició esportivaCopa Mundial Femenina de Futbol 2007
Tipus Copa del Món Femenina de Futbol
Esport futbol
Nombre de participants 16
Lloc i data
Data 2007
Estadístiques
Partits jugats 32
Gols marcats 111  (3,47 per partit)
Líder estadístic Marta Vieira da Silva
Espectadors 1,156,955 (0 per partit)
Modifica dades a Wikidata

La Copa Mundial Femenina de Futbol 2007 va ser la quarta edició del torneig. Va tenir lloc a la Xina, que hauria hagut d'albergar el Mundial 2003 però la va perdre per l'epidèmia de grip aviar. Alemanya, vigent campiò, va guanyar el seu segon Mundial al derrotar 2-0 al Brasil a la final. [1] És l'única vegada fins ara que una selecció ha guanyat dos edicions consecutives. [2]

Classificació

UEFA

  • Competien a una segona divisió, sense opció de classificació: Bòsnia, Croàcia, Eslovàquia, Eslovènia, Estònia, Gal·les, Irlanda del Nord, Israel, Kazakhstan, Malta, Moldàvia, Romania.
Grup A Grup B Grup C Grup D Grup E
1r (22) Noruega Noruega (22) Suècia Suècia (19) Dinamarca Dinamarca (24) Alemanya Alemanya (20) Anglaterra Anglaterra
2n (16) Ucraïna Ucraïna (16) República Txeca Txèquia (16) Finlàndia Finlàndia (18) Rússia Rússia (17) França França
3r (15) Itàlia Itàlia (13) Islàndia Islàndia (14) Espanya Espanya 0(8) Escòcia Escòcia (15) Països Baixos Països Baixos
4t 0(6) Sèrbia Sèrbia 0(7) Bielorússia Bielorrúsia 0(9) Polònia Polònia 0(4) República d'Irlanda Rep. d'Irlanda 0(4) Àustria Austria
0(0) Grècia Grècia 0(0) Portugal Portugal 0(0) Bèlgica Bèlgica 0(4) Suïssa Suïssa 0(1) Hongria Hongria

AFC

  • Eliminats a la 1a prèvia: Filipines, Guam, Indonèsia, Maldives.
  • Eliminats a la 2a prèvia: Hong Kong, India, Singapur, Uzbekistan.
Grup A Grup B
1r (9) Japó Japó (10) Corea del Nord Corea del Nord
2n (6) República Popular de la Xina Xina (10) Austràlia Austràlia
3r (3) Vietnam Vietnam 0(6) Corea del Sud Corea del Sur
4t (0) República de la Xina Taiwan 0(3) Tailàndia Tailàndia
0(0) Myanmar Myanmar
  Play-off
             
  Japó Japó 0  
  Austràlia Austràlia 2  
 
     
   
 
 
Repesca
  Corea del Nord Corea del Nord 0   Japó Japó   2
  República Popular de la Xina Xina 1     Corea del Nord Corea del Nord   3
Classificats Play-off AFC-CONCACAF
República Popular de la Xina China Japó Japó
Austràlia Austràlia
Corea del Nord Corea del Nord

CONCACAF

  • Eliminats a la 1a prèvia: Bahames, Barbados, Guayama, Isles Caimàn, Isles Vírgens Britàniques, Montserrat.
  • Eliminats a la 2a prèvia: Antiga i Barbuda, Antilles Neerlandeses, Aruba, Bermuda, Dominica, Grenada, Isles Vírgens Americanes, Sant Kitts i Nevis, Santa Lucia, Sant Vicent i Granadines, Surinam, Turks i Caicos.
  • Eliminats a la 3a prèvia: Belice, Bermuda, Costa Rica, El Salvador, Guatemala, Haiti, Honduras, Nicaragua, República Dominicana, Surinam.
Quarts de final Semifinals Final
                   
       
   
     
  Canadà Canadà  4
    Jamaica Jamaica  0  
  Jamaica Jamaica  2
  Panamà Panamà  0  
   
     
   
     
  Estats Units Estats Units  2 Tercer lloc
    Mèxic Mèxic  0  
  Mèxic Mèxic  3   Jamaica Jamaica  0
  Trinitat i Tobago Trinitat i Tobago  0     Mèxic Mèxic  3
Classificats Play-off AFC-CONCACAF
Canadà Canadà Mèxic Mèxic
Estats Units Estats Units

Play-off AFC-CONCACAF

Classificat Eliminat
Japó Japó (3-2) Mèxic Mèxic (2-3)

CAF

  • Eliminats a la 1a prèvia: Botswana, Lesotho, Malawi, Namibia, República Centreafricana, São Tomé i Príncep, Swazilàndia.
  • Eliminats a la 2a prèvia: Angola, Costa de Marfil, Djibouti, Eritrea, Etiopía, Guinea, Líbia, Maroc, Mozambique, Togo, Uganda, Zambia, Zimbabwe
  • Eliminats a la 3a prèvia: Benin, Congo, Egipte, Kènia, Senegal, Tanzània.
Grup A Grup B
1r (9) Nigèria Nigèria (9) Ghana Ghana
2n (6) Sud-àfrica Sud-àfrica (4) Camerun Camerun
3r (1) Guinea Equatorial Guinea Equatorial (3) Mali Mali
4t (1) Algèria Algèria (1) República Democràtica del Congo RD del Congo
  Play-off
             
  Nigèria Nigèria 5  
  Camerun Camerun 0  
 
     
   
 
 
  Ghana Ghana 1    
  Sud-àfrica Sud-àfrica 0      
Classificats
Ghana Ghana
Nigèria Nigèria

CONMEBOL

Primera fase
Grup A Grup B
1r (12) Argentina Argentina (12) Brasil Brasil
2n 0(9) Uruguai Uruguai 0(9) Paraguai Paraguai
3r 0(4) Equador Equador 0(4) Veneçuela Venezuela
4t 0(4) Colòmbia Colombia 0(3) Perú Perú
0(3) Xile Xile 0(1) Bolívia Bolívia
Fase final
1r (7) Argentina Argentina
2n (6) Brasil Brasil
3r (3) Uruguai Uruguai
4t (1) Paraguai Paraguai

OFC

1r (9) Nova Zelanda Nova Zelanda
2n (6) Papua Nova Guinea Papua Nova Guinea
3r (1) Tonga Tonga
4t (1) Salomó (estat) Isles Salomón
Altres idiomes